Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

sobota, 9 kwietnia 2011

Znecanie sie i wykorzystywanie kobiet jest zleW PIATKOWYM KAZANIU  Wielki Mufti Sheikh Abdul Aziz Al-Asheikh zdecydowanie ostrzegał przed znęcaniem się  nad kobietami w jakiejkolwiek formie i powiedział, ze  jest to całkowicie sprzeczne z islamem. Tylko źli ludzie źle traktują kobiety.
"Psychologiczne lub fizycznego znęcanie się nad  żonami , córkami  i sióstrami  jest przeciwko Islamskiemu  szariatu i Sunny proroka Muhammada (pzn)," powiedział.
Al-Asheikh ostrzegł, mężów i ojców, którzy biorą pensje żoni córek , że są to  nie-islamskie popełnienia czynów.
Ojcowie, którzy uzależniaja  się od  wynagrodzenia córek przed wyrazić zgodę na małżeństwo są równie złe.
Mufti również powiedział, że jest haram (zabronione w islamie), gdy zapytać ich żony mężów, którzy wystąpią o rozwód do zwrotu posagu przed zgodę na rozwód. Powiedział również, że obciążenie  kobiet  kredytami bankowymi i pozwolac im splacac raty  jest równie haram czyli zle.
Mufti powiedział poligamii, która jest dozwolona przez islam pod warunkiem, że są sprawiedliwe i uczciwe, nie jest luźne prawo. "Pierwsza żona powinna mieć swoje prawa", powiedział.
Ostrzegł także przed powołując się na swatów, którzy czerpią jasny obraz pana młodego, który może okazać się w końcu za nieetyczne i nieodpowiedzialne człowieka.
"Swatowie  powini przekazywać prawdziwy obraz pana młodego i panny młodej," powiedział.
Mufti prosił ludzi, przytaczając szereg hadisów Proroka, żeby ​​nigdy nie krzywdzili  kobiety.
"Prorok był całkowicie rafinowanych w leczeniu jego żony, córki i inne kobiety muzułmańskich", powiedział.
Prorok powiedział: "The best of jesteście najlepsi dla swoich żon, a ja jestem najlepszy do mojej żony."
Ministerstwo Spraw Społecznych podalo darmowe numery telefonow  w różnych miastach i miasteczkach kobiet do zgłaszania przypadków przemocy wobec nich.

autor: Om Ali na podstawie arabnews

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...