Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

środa, 27 kwietnia 2011

Najpopularniejsze tradycyjne sporty uprawiane w arabii saudyjskiej

Polowanie z sokołem jest tradycyjnym sportem o długiej historii w Arabii Saudyjskiej,
 W tym ekscytującym sporcie, człowiek i zwierzę współdziałają w ścisłej harmonii. polowania  na zwierzeta  są ściśle uregulowane i ograniczone.
Wyścigi koni i wielbłądów to kolejny sport bardzo popularny w arabii saudyjskiej.  Konie arabskie o tysiącletnich rodowodach, są piękne, wierne i inteligentne. Należą do jednej z najbardziej poszukiwanych ras koni. Tory wyścigowe w Arabii Saudyjskiej są nowoczesne i przypominają inne obiekty tego typu na świecie. Tym niemniej przyjmowanie zakładów jest zabronione.
Wyścigi wielbłądów to nastepny rodzaj sportu w arabii. Spektakularne, odbywające się na wielką skalę, wyścigi przeprowadzano na otwartej pustyni, i częstokroć uczestniczyło w nich tysiące zawodników. Zasady rozgrywania tych zawodów zostały zmodyfikowane w sposób odpowiadający wymaganiom nowoczesnych torów wyścigowych. Obecnie odbywają się one w każdy poniedziałek w miesiącach zimowych na stadionie w Rijadzie. Coroczny Królewski Wyścig Wielbłądów, który po raz pierwszy zorganizowano w 1974 r., szybko stał się jednym z najważniejszych na świecie wyścigów wielbłądów. Zazwyczaj w tych wyścigach, które odbywają się na 13,6 milowym (21,5 km) torze uczestniczy 20-30 tys. widzów. Ponad 2000 wielbłądów i jeźdźców rywalizuje w corocznym wyścigu odbywającym się podczas Festiwalu Dziedzictwa Narodowego i Kultury w Dżenadriji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...