Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

czwartek, 24 marca 2011

NIE MACIE PRAWA DO GLOSU


Kobiety nie beda mogly glosowac w wyborach samorzadowych 23 kwietnia.

 Kobiety nie będa ponownie mialy  prawa do głosowania podczas wyborów lokalnych w przyszłym miesiącu,.
Kobiety zostały wyłączone zarówno jako wyborcy  i kandydatki  w 2005 r.(w tym roku  po raz pierwszy odbyły się wybory samorządowe w Królestwie), ze względu na fakt, że nie zostały zarejestrowane  i uniemożliwilo im  to oddania  swych  głosow.
Zapewniano, jednak, że będą mogly głosować w następnych wyborach, w 2009 roku. Były jednak te wybory przełożone. Jednym z powodów było podane, że więcej czasu wymaga zorganizowanie logistyki, że kobiety mogą głosować. Kobiety  z niepokojem czekja na regulacje, czy będą one mogły ubiegać się w  wyborach. Niektórzy  z czlonkow rady  powiedzieli  że nie sprzeciwiają się udziale  kobiet w wyborach.
"Obecność kobiet w radach będzie przydatna, ponieważ jest wiele kwestii dotyczących kobiet, że będą one bardziej w stanie zajmować się od nas," powiedziano.
Tymczasem kobiety we wschodniej prowincji niedawno rozpoczely kampanię wzywającą do  udzialu kobiet w wyborach samorzadaowych.
na podstawie arabnews


I powiedzcie mi czy to jest w porzadku,kobieta nie ma prawa oddac nawet swojego glosu.To jest dyskryminacja.

5 komentarzy:

 1. to jest dyskryminacja i nikt mi nie powie, że to ma cokolwiek wspólnego z religią.
  mężczyźni zasłaniają się nią na każdym kroku.

  OdpowiedzUsuń
 2. moze jest w tym jakas prawda

  OdpowiedzUsuń
 3. ''to jest dyskryminacja i nikt mi nie powie, że to ma cokolwiek wspólnego z religią.
  mężczyźni zasłaniają się nią na każdym kroku''.
  Anonimowy , każda religia dyskryminuje kobiety.
  Paula

  OdpowiedzUsuń
 4. dokładnie każda religia dyskryminuje kobiety, ale znam wiele pań, które z własnej woli się w to pakują - więc nie żal mi. Niech sobie każdy wierzy w co chce, ale kiedy ktoś zmusza drugą osobę do tego to już nie jest wiara tylko przymus. Dlatego AS to dla mmnie smieszne państwo, mysla ze będą święci... a nikt nie wie co w drugiej duszy gra ;) a szkoda, bo odmiennosc jest piękna.
  Irma

  OdpowiedzUsuń
 5. Przecież wiele kobiet wychodzących za mąż za Araba ma obawy przed zamieszkaniem w jego kraju , wiec dlaczego się na to decydują nie mogę zrozumiec, juz w tym momencie ukazują uległość ,godząc się na zycie w jego kraju o zupełnie innej kulturze.
  Mnie Irma ten kraj nie smieszy mnie on przeraża. Jak kobiety rodowite Saudyjki mogą być pozbawione praw obywatelskich? I co żałosne to to KSA należy do Rady Praw Człowieka.

  OdpowiedzUsuń

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...