Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

wtorek, 29 marca 2011

Souf (سوف)Souf (سوف) – miasto w Jordanii, polozone nad serią gór na wysokości 1000 metrów. Souf znajduje się 35 kilometrow na północ od Ammanu stolicy  Jordanii. Całkowitą populację Souf przekracza 25 000 ludzi.Od wielu wieków Souf był centrum regionu al-Meradh; która została wywołana المعراض w języku arabskim ponieważ pokonał Bani Sakhr, Beduinów używanych do ataku na północy Jordan w XIX wieku. Później, region ten przynalezal dla Gubernia Dżarasz której zostały utworzone zgodnie z Królestwa nowych podziałów administracyjnych. Niedawno Souf został dołączony do większych  miast regionu  Dżarasz .
Ludzie z Souf Soufanians maja  silne stosunki  rodzinne oraz sa  silnie przywiązani do ichtradycji i ich miasta Souf. Wiele miejscowości Gubernia Dżarasz zostały  założone przez Soufanian łącznie z Kufr Khall, Balila, Thughretasfour, Jaba, Zagreet, Majar i Megbleh. Osóby z Souf najczesciej mieszkaja w mieście Dżarasz w Ammanie i Irbid. Podczas ostatniego stulecia niektóre osoby Soufanian  wyemigrowały do Półwyspu Arabskiego, Europy i Stanów Zjednoczonych.
Główny zawód w Souf było rolnictwo, ale w trakcie ostatnich dekad, coraz większa liczba osób pracuje w szkolnictwie wyższym, rządzie i wojsku.
Souf jest bogaty w jego dziedzictwa i tradycje. Kobiety w souf ubieraja  dluga czarna sukienke- Eshorsheh a na glowe haftowana w kwiaty huste .
Mężczyźni nosza szerokie spodnie o nazwie Serwal, i na  głowie duza huste  biało- czerwona zwana Kufeiieh, Hattah lub Selk, która przytrzymuje na glowie czarnega opaska o nazwie Eqall.Ubior  mężczyzn soufanians jest także popularny w innych regionach na północ od Jordani, ale istnieją pewne niewielkie różnice, które zależą od miejsca.
uprawiane w Souf, sa oliwki, winogrona, figi, brzoskwie, grusze, śliwki, jabłka, morele, migdały i wiśnie i czereśnie.

pisze dla Was Om Ali

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...