Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

niedziela, 27 marca 2011

Czy kobiety Arabii Saudyjskiej osiągną swoje prawa?8 marca świat obchodzil  międzynarodowy  dzien  kobiet. Niektóre kobiety na świecie wyrażaly  zadowolenie z swich osiągnięc lub wyrażaly  aspiracje do ich osiągnięcia. Stało się jasne, że kobiety nadal wymagają wiecej praw .

Uroczystości w Królestwie były raczej skromne  i miały postać prostu poruszenie osiągnięć przez  kobiety Arabii Saudyjskiej. Pytanie, jednak pozostaje czy kobiety Arabii Saudyjskiej rzeczywiście osiągnięly swoje prawa jak inne kobiety na swiecie ?
Zgodnie z Thurya Abed Sheikh, posiadacz PhD, założycieli National Society dla praw człowieka i wiceprezes Al-Wafa dobroczynnych społeczeństwa dla kobiet, stwierdzili  ze kobiety Arabii Saudyjskiej uzyskały "prawie" ich praw.
"Nie można powiedzieć jesteśmy tam jeszcze, ale jesteśmy w drodze," powiedziała, dodając, że kobiety w Królestwie nie dokonały dużego postępu w odniesieniu do prawa jazdy i prawnych Shoura Rady, Rady miasta.
"Małżeństwo, rozwod i opiekę dla dzieci sa to  prawa, które dla kobiety Arabii Saudyjskiej są nadal zabronione," powiedziała,
Jest jednak optymistyczne, że kobiety Arabii Saudyjskiej zobaczą ich prawa .
Kobiety Arabii Saudyjskiej są traktowane jak małolatki ktore sa niezalezne od plci meskiej.
Nawet starsze  kobiety, te którzy maja wysokie stanowiska musza miec zgode syna , brata  lub meza na podroz lub kupienia nieruchomosci na wlasny rachunek. Niektóre kobiety są zmuszony zapłacić płci męskiej za zezwolenie  im na podroz lub ich reprezentowania w sądzie.
Uważa ona, jednak, ze system prawny wymaga dostosowania, aby pozwolić Arabii Saudyjskiej kobiety do osiągnięcia ich praw. Uważa ona również, że Arabii Saudyjskiej kobiety potrzebują do popytu ich praw i przezwyciężenia przeszkód do udowodnienia same w każdym polu, dodając, że kobiety nie można rozdzielić wsparcia mężczyzn bez całkowicie zależne od nich. "Mamy nasze prawo do uzyskania naszych praw",  powiedziała.
Jeśli chodzi o prawa kobiet w Arabii Saudyjskiej to nie ma zadnych praw dla  kobiet  w arabii Saudyjskiej.
Przepisy są wydawane na rzecz kobiet, ale ich stosowania jest trudne.

artykol napisany na podstawie arabnews

3 komentarze:

 1. kobiety w Arabii mają prawa, proszę nie powtarzać żydowskich 'prawd'. Co do prawa jazdy - księżniczka ma woźnicę, sama nie musi się poniżać do takiej roli.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem sensu komentarza powyżej, jest bezsensowny ( wg mnie oczywiście ),myślę że pisał go tzw. prawdziwy Polak/Polka czyli rasista/rasistka. Prawdziwi Polacy uznają tylko własne podwórko, ksenofobia i uprzedzenia są zawsze na pierwszym planie, i obsesja na punkcie Żydów i Arabów. Ba, każdy naród jest głupi tylko Polacy są the best .
  Martyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Natrafiłam na tego bloga przypadkiem.
  W jednym z fragmentów atykułu przeczy Pani tezie, iż kobiety Saudyjskie to istoty drugiej kategorii:
  Kobiety Arabii Saudyjskiej są traktowane jak małolatki ktore sa niezalezne od plci meskiej.

  Poza tym to nie "małolatki" tylko nastolatki, albo niepełnoletnie.

  OdpowiedzUsuń

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...