Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

sobota, 9 kwietnia 2011

Tendencje turystyczne arabskich turystów.


Tendencje turystyczne arabskich turystów
2011-04-08
Dane statystyczne uzyskane na podstawie badań tendencji oraz pragnień wyjazdowych turystów z Arabii Saudyjskiej wykazały, że 4,5 miliona obywateli tego kraju spędziło wakacje 2010 roku za granicą, przeznaczając na ten cel łącznie 33 mld dolarów. Dalej, badania wykazują, że 74 proc. planuje podróżować każdego roku, co stanowi najwyższy wskaźnik pośród państw GCC (Arabia Saudyjska, Kuwejt, Bahrajn, Katar, Oman, ZEA), a także spośród wszystkich państw arabskich.

Aż 45 proc. turystów z Arabii wyrusza do krajów takich jak Egipt, Jordania, Syria i Liban, natomiast 30 proc. kieruje się w stronę zachodniej Europy – głównie do Szwajcarii, Austrii i Francji. Na kolejnym miejscu w rankingu znajdują się Stany Zjednoczone, szczególnie Kalifornia oraz Floryda, dalej uplasowały się państwa wschodniej Azji – Malezja i Indonezja.

Turystyka w królestwie Arabii Saudyjskiej jest oparta na modelu podróży rodzinnych. Równo 18 proc. turystów preferuje wyjazdy indywidualne, 70 proc. wyjazdy w celach uczestnictwa w rozrywce, 3-5 proc. w celach zdrowotnych.

Rozpoznając te trendy, wiele organizacji oficjalnie zgłosiło swój udział w targach podróży Riyadh Travel Fair, które odbędą się w dniach 23-26 maja tego roku w Riyadh.
Wśród nich znalazły się między innymi: India Tourism, Jordan Tourism Board, Lufthansa, Swiss Air, GNTO, Saudi Airlines, Egypt Tourism, Oman Tourism, Turkey Tourism, Tourism Malaysia, Indonesian Ministry of Culture &Tourism, Ras Al Khaimah Gov., Austria National Tourism Office, Maldives (MATATO) Morocco Tourism.

Opracował: Kamil Mucha

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...