Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

sobota, 2 kwietnia 2011

Dzień Kultury Arabskiej w Sosnowcu


Dzień Kultury Arabskiej w Sosnowcu (6.04.2011)
Uniwersytet Śląski   

Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
zaprasza do wzięcia udziału w Dniu Kultury Arabskiej,
organizowanym 6 kwietnia 2011 r. na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu
(Sosnowiec, ul. Grota - Roweckiego 5).

W tym roku po raz kolejny, studenci Instytutu Języka Angielskiego organizują Dzień Kultury Arabskiej, mając na celu m.in. popularyzację wiedzy o świecie arabskim i przybliżenie polskiemu społeczeństwu, a zwłaszcza swoim rówieśnikom bogactwa kultury arabskiej. Uroczystość jest okazją do umacniania dialogu międzykulturowego, przełamywania stereotypów i budowania pomostu pomiędzy naszymi społeczeństwami. Stwarza też możliwość uczniom szkół średnich zapoznania się z ofertą dydaktyczną naszego Uniwersytetu. Dzień Kultury Arabskiej cieszy się wielką popularnością nie tylko wśród studentów naszego Uniwersytetu, ale i mieszkańców regionu. W tym roku również należy spodziewać się wielkiej liczby gości, swój udział zapowiedziało już około dwustu uczniów z województwa śląskiego i małopolskiego.

Od 12  lat Instytut Języka Angielskiego prowadzi zajęcia w ramach kierunku Filologia Angielska, program tłumaczeniowy  z językiem arabskim. W ramach  tego programu studenci mają okazję uczyć się języka arabskiego oraz zapoznawać się z historią, literaturą i współczesnymi zagadnieniami świata arabskiego i muzułmańskiego. Studenci zainteresowani są pogłębianiem wiedzy o kulturze arabskiej i chętnie uczestniczą w pracach koła naukowego i zajęciach dodatkowych.

Program Dnia Arabskiego składał się dwóch części: naukowej i artystycznej.  W części naukowej studenci Uniwersytetu Śląskiego oraz zaproszeni goście przedstawią referaty o tematyce związanej ze światem arabskim i muzułmańskim. W tej części nasi studenci przedstawią również swoje relacje z podróży do Syrii, Jordanii, Maroka i Sahary Zachodniej.

W części artystycznej usłyszymy klasyczne już utwory muzyki arabskiej w wykonaniu Kamili Mrozik, studentki Śląskiej Akademii Muzycznej i gwiazdy programu ,,Mam talent”. Pokazy tańca arabskiego zaprezentuje szkoła tańca ,,Saida” i Paulina Stąsiek, studentka naszego uniwersytetu. 
 
W programie tegorocznego Dnia Kultury Arabskiej przewidujemy też lekcję języka arabskiego, podczas której uczestnicy poznają alfabet arabski i podstawowe zasady pisowni oraz konkurs wiedzy o świecie arabskim.
 
Przez cały Dzień na uczestników czekają też takie atrakcja jak: prezentacja materiałów dydaktycznych  do nauki języka arabskiego,  prezentacja oferty dydaktycznej, pokaz kaligrafii, makijaż arabski, zdobienie dłoni henną, prezentacja strojów arabskich i muzyki, degustacja potraw i napojów arabskich przygotowanych przez naszych studentów, wystawa fotografii z podróży do Maroka autorstwa Marka Plinty, studenta naszego Uniwersytetu, Jarosława Zimosza i Kamili Kowalik, absolwentki naszego uniwersytetu.

Organizatorzy:

Prof. UŚ dr hab. Andrzej Łyda – Dyrektor Instytutu Języka Angielskiego
Dr Beata Abdallah-Krzepkowska
Dr Agnieszka Lasek
Mgr Paweł Zakrajewski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...