Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

sobota, 19 maja 2012

“Exercise is a necessity, not a luxury.”
“Exercise is a necessity, not a luxury.”
czyli
"Ćwiczenie jest koniecznością, a nie luksusem." Mimo że to stwierdzenie może być prawdą, dla saudyjskich kobiet jest niezwykle trudne do wykonania wszelkich  rodzajow sportów. Nie tylko nie jest to dozwolone dla kobiety do wykonywania publicznie, sale gimnastyczne w Arabii Saudyjskiej nie mogą otrzymać licencji komercyjnej z Generalnej Prezydencji Opieki Społecznej Młodzieży - kto organizuje tego rodzaju licencji sportowych - aby otworzyć żeńską sekcję.
Taki napis pojawil sie na scianie wielkiej sali gimnastycznej w Jeddah.

Tylko  mężczyzni maja na to prawo.Sale gimnastyczne dla mezczyzn sa po prostu wszedzie.
Uprawianie sportu jest ważna z wielu powodów. Sport  zapobiega chorom  przewlekłym , jak choroby układu krążenia, cukrzyca, nowotwory, osteoporozę i otyłość.
Ale czy oni to rozumieja.
W KSA kobietom zabrania sie wszystkiego.Jako nauczycielka w wf-u nie mialam pracy w KSA ,poniewaz ten przedmiot jest zabroniony w szkolach dla dziewczat.Religia tego zabrania i koniec.
Dlatego nie dziwie sie ze Saudyjki to grybe kobiety,poniewaz od dziecka nie wiedza nic o sporcie.Jedynym sportem w KSA dla kobiet  jest  zjadanie jak najwiekszej ilosci ryzu,ha,ha

Rząd saudyjski zaprzecza wychowania fizycznego w państwowych szkołach dla dziewcząt. Oficjalne instytucje sportowe nie obsługują saudyjskich sportsmenek w konkursach.

Polityka odzwierciedla konserwatywną, że  sport dla kobiet doprowadzi do korupcji: "etapy diabła", jak jeden uczony wyjaśnia.

Ponadto przeciwnicy sportu dla kobiet twierdza, że gdy kobiety zaczynają ćwiczyć, będą one zrzucić skromne ubrania z siebie i tracic "niepotrzebny " czas na wyjśie z domu .


Dyskryminacja kobiet i dziewcząt w sporcie to tylko niewielka część trwających naruszeń praw kobiet w Arabii Saudyjskiej.

 Saudyjki potrzebują męskiego opiekuna oraz  pisemnej zgody do pracy, na studia, ożenić się i podróżować. Mężczyzna opiekun  - mogą być nimi  ojcowie, mężowie, bracia, a nawet synowie.

6 komentarzy:

 1. Pozostaje jedynie współczuć! Kobietom rzecz jasna. Pewne ograniczenia można zrozumieć, ale już takie jak zakaz sportu i ruchu są po prostu poniżej poziomu...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy religia naprawdę zabrania sportu kobietom? nawet w szkołach, na salach tylko dla dziewcząt? Przecież Islam nakazuje dbania o zdrowie.
  pozdrawiam,
  Gosia.

  OdpowiedzUsuń
 3. tak,czy to nie smieszne,ale to prawda.Te kobiety musza sie z tym liczyc i w szkolach nie ma zajec sportu.zdrowie to zdrowie,ale noszenie obcislych spodni lub spodenek ,rozbieranie sie dla kobiet lub odsanianie ciala jest zabronione przez religie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, jest zabronione, ale przecież nie przy innych kobietach.
  czyli taki wf, byłby możliwy, gdyby w szkołach zatrudniono panie od WF. Przecież KSA biedne nie jest... i dodatkowE sale do WF to nie problem.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie problem w salach,problem w ludziach!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozumiem. Nie potrafię zrozumieć tego utrudniania na siłę życia kobietom.
  serdecznie pozdrawiam Om Ali,
  Gosia.

  OdpowiedzUsuń

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...