Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

wtorek, 28 czerwca 2011

Festiwal Jerash

Odwiedzający Jerash w lipcu czuja  w bajce , kiedy Festiwal Jerash przekształca starożytne miasto w jeden  z najżywszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń kulturalnych.


Festiwal Jerash Kultury i Sztuki


Festiwal Jerash odbywa się zwykle w końcu lipca i początku sierpnia. Prezentuje szeroki wachlarz śpiewaków, zespołów muzycznych i folklorystycznych, wieczory poetyckie, orkiestry symfoniczne, balet, teatr szekspirowski, rzemiosło i wystawy sztuki. Specjalne działania i wystawy moga zaspokoić dzieci, przez co festiwal jest atrakcyjnym miejscem dla całej rodziny.
Kolumnowych ulic, placów i teatrów, Jerash  posiada unikalne miejsca dla tych aktów, w ciepłe letnie wieczory  Jordanii. Choć występy odbywają się w różnych arenach, tysiące turystów  moga także wybrać sie  na spacer po zabytkowych uliczkach i podziwiac zabytki miasta , kupujac pamiatki- dywany Beduinów, biżuterię, hafty, szkło, drewno, metal, i ceramicss, a także podziwiac  na miejscu, jak tworzone sa te  wyroby.


Pokazy taneczne na Festiwalu Folkloru Jerash


Otwarty w 1981 roku  przez królowa Noor Al-Hussein, festiwal stał się okazją do zaprezentowania sztuki Jordanii ,artystow i stal sie  ciekawym miejscem spotkań artystów i ogółu społeczeństwa ze wszystkich stron świata. Ustawienie starożytnego grecko-rzymskiego miasta zapewnia niezapomniane tło dla tej kultury karnawału, z doskonałymi reflektorami znacząco podkreślającymi kolumnowych ulic, placow publicznych, Świątyn, bizantyjskich  kościołow, teatrow i innych  zabytkow.
Festiwal Jerash ma miejsce w  spokojny sezon dla turystyki w Jordanii, dzięki czemu łatwo znaleźć pokój hotelowy i podróże lotnicze w atrakcyjnych cenach. Możesz łatwo spędzić piekny  tydzień w Jordanii  biorąc udzial w wielu ofertach  na festiwalu, z których wszystkie odbywają się w godzinach wieczornych od 5 do 11 po południu.

na podstawie  www.atlastours.net

2 komentarze:

  1. Super sprawa,byłam nie raz :)
    Od trzech lat niestety festiwal w Jerash został zastapiony prze Jordan Festival,który okazał się niewypałem, dlatego teraz są starania żeby przywrocić Festiwal w Jerash jeszcze tego lata.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam nadzieje ze przywroca stary festiwal.piekne miejsce .

    OdpowiedzUsuń

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...