Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

poniedziałek, 20 czerwca 2011

Jordańczycy i ich choroby.
Badania na Bliskim Wschodzie  pokazały że więcej niż 700.000 Jordańczyków, lub 13 procent populacji cierpi na choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie, cukrzyca,astmę i raka
Liczba zachorowań kobiet jest wyższy niż mężczyzn.Badania wykazały również, że co najmniej jeden członek z rodziny Jordanii cierpi na jedną z tych chorób niezakaźnych .
Częstość występowania chorób przewlekłych w miastach jest wyższy niż na obszarach wiejskich-


Najwyższy wskaźnik NCDs został zarejestrowany w rodzinach w północnym  Gubernatorstwie  Ajloun na 41,1 procent, podczas gdy w Madaba był najniższy - 28,5 procen..


Pod względem częstości występowania wśród rodzin NCD, nadciśnienie tętnicze było najwyższe  - 39 procent, a następnie cukrzyca (29 procent) oraz astma (7 procent).
W dążeniu do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń chorób niezakaźnych, Ministerstwo Zdrowia w zeszłym miesiącu rozpocząło kampanię z naciskiem na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, poziom cholesterolu i chorób układu krążenia.


W ramach kampanii, ministerstwo postawiło namioty w Ammanie, Zarqa i Irbid z kabinami udzielającymi informacje i porady na temat objawów, zagrożeń i zapobiegania tym chorobom,oraz prowadzenia bezpłatnych  badań.

2 komentarze:

  1. Ja jestem dobrym przykladem.Od dwoch lat jestem chora na tarczyce.

    OdpowiedzUsuń
  2. No proszę w moim mieście najniższy wskaźnik :) może jednak trzeba inne miasto wybrać do pracy ;-)

    To są wszystko choroby cywilizacyjne,spowodowane złym stylem życia który i w Jordanii staje się niestety coraz powszechniejszy.

    OdpowiedzUsuń

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...