Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

czwartek, 26 stycznia 2012

Yanbu-cudowne miasto KSA

Yanbu,miasto  przy nadbrzezu  Morza Czerwonego, znajduje się w prowincji Medina, stało się kwitnącym miastem przemysłowym i schronieniem dla emigrantów i mieszkańców zamożnych.
Około 350 kilometrów na północ od Jeddah, Yanbu było małym miasteczkiem portowym, aż do roku 1975, kiedy saudyjski rząd postanowił uczynić ją jednym z dwóch głównych ośrodków przemysłowych, przy czym drugiego  miasteczka -Jubail w Zatoce Perskiej. Oba miasta są prowadzone przez Royal Komisji Jubail i Yanbu.
Geografia
Yanbu jest podzielony na trzy części, z których każda  jest około 15 minut jazdy od drugich.
Yanbu Al-Balad, p arabsku znaczy "Yanbu Downtown" jest prawdziwym miastem, gdzie żyje większość ludzi - zarówno cudzoziemców, jak i mieszkańców miasta. Ta część może być opisana jako stary Yanbu, ponieważ zawiera wszystkie historyczne budynki, centra handlowe i restauracje.
Yanbu Al-Nakheel, lub "Palms Yanbu" to najstarsza zamieszkana część miasta i zawiera głównie gospodarstwa.


Yanbu Al-Sina'iya lub "Yanbu przemysłowe" została założona w 1975 roku. Domów i budynków w tej części sa bardzo nowoczesne . Mieści się w nim wszystkie firmy  głównych rafinerii i instalacji petrochemicznych . Miasto przemysłowe zawiera sekcję Królewskiej Komisji.
Ludzie, którzy tu mieszkają są w większości Europejczykami, Amerykanami, Azjatami i wyższej klasy Saudyjczycy.

Co robić:
Yanbu słynie z jednych z najlepszych plaż Królestwa. Można cieszyć się pływaniem, nurkowaniem, łowieniem ryb, nurkowaniem i innmi sportami  wodnmi. Mozna  tu campingowac  i polowanac  na ptaki.
Nocleg
Hotel Mövenpick Resort jest w całości położony w dzielnicy mieszkalnej Royal Komisji, bezpośrednio nad brzegiem Morza Czerwonego. To jedyny pięciogwiazdkowy hotel położony w tej części miasta. Hotel jest jako nowoczesny i wyrafinowany i, co najważniejsze, dla rodzin.
Hotel jest podzielony na trzy części - pokoje hotelowe, prywatne wille i apartamenty - wszystkie z widokiem na wspaniałym wybrzeżu Morza Czerwonego. Mövenpick składa się z 201 miejsc noclegowych: 132 pokoi, 9 apartamentów, począwszy od młodzieży do królewskich apartamentów, 12 duplex prywatnych willii i 48 apartamentow.
Jeśli chodzi o sport, hotel oferuje tylko mężczyznom  siłownię z basenem i  sauną i jacuzzi dla swoich gości.
Niestety, hotel nie oferuje basenu i siłowni dla kobiet, ale dyrektor zapewnił, że w około miesiąc hotel otworzy całey budynkekdla kobiet, który zawierac bedzie  siłownie, spa, basen i salon.
Yanbu- najlepszą porą na zwiedzanie jest od listopada do lutego.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...