Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

wtorek, 23 sierpnia 2011

Wielki rozwój Wielkiego Meczetu w Mekce.Widok ogólny Wielkiego Meczetu w czasie muzułmańskiego miesiąca Ramadan w świętym mieście Mekka 20 sierpnia 2011. Arabia Saudyjska rozpoczęła rozbudowe najświętszego  miejsca islamu, Wielkiego Meczetu w Mekce, aby zwiększyć jego pojemność do 2 mln pielgrzymów / Hassan AliDokladnie nie mozna oszacowac ile tbedzie kosztowac  aby dodać 400.000 metrów kwadratowych do obszaru  meczetu .Wielki Meczet jest główną atrakcją dla ponad 6 milionów pielgrzymów, którzy wchodzą  do Mekki każdego roku i jest centralnym punktem transformacji jest modernizacja jednego z najstarszych miast w regionie z wysokich wieżowców i bloków mieszkalnych. Meczet jest zbudowany wokół sanktuarium Kaaba, który istniał przed wiekami  kiedy islam pojawił się ponad 1400 lat temu. Muzułmanie na całym świecie zwracaja sie  ku niemu  przy  codziennej modlitwie.
Projekt rozbudowy obejmuje mosty dla pieszych, jak i bardziej zacienione miejsca do ochrony wiernych przed słońcem.
Arabia Saudyjska zainwestowała miliardy dolarów w ostatnich latach na  bezpieczeństwo i komfort dla milionów pielgrzymów przybywających do Mekki do wypełniania obowiązków religijnych z Haj i Umra.
Nowa linia kolejowa, kosztowała 1,8 mld euro, została  uruchomiona w zeszłym roku  w Mekce w celu ułatwienia transport pielgrzymom.
Kolejny projekt, szybkich kolei Haramain, połączy świętee miasto Mekki i Medyne w porcie Morza Czerwonego z Jeddah, punkt wyjścia dla milionow pielgrzymów, w celu złagodzenia natężenia ruchu drogowego.

http://blogs.reuters.com/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...