Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

środa, 11 kwietnia 2012

14 Saudyjek wśród 100 najbardziej wpływowych arabskich kobiet.

Każdy dzień Saudyjskie kobiety okazują  światu, że ich pochodzenie kulturowe, ich hidżab,  ich religia nie są  przeszkoda  na drodze do  rozwoju i sukcesu.

Trzecie miejsce zajela  Łubna Olayan, CEO firmy Olayan finansowej i jednym z najbardziej płodnych przedsiębiorców w Królestwie.
 
Czwarte miejsce zajęła księżniczka Ameerah Al-Taweel, która jest jednym z najbardziej uznanych na świecie filantrop znanej ze współpracy i wsparcia w szerokim zakresie humanitarnych przyczyn zarówno wewnątrz kraju i na całym świecie.


Hayat Sindi wkracza pod numerem dziewiątym za osiągnięcia w dziedzinie nauki. Posiada tytuł doktora w dziedzinie biotechnologii z uniwersytetu w Cambridge


72 miejsce zajela Dr Nahed Taher -jest jedyną kobietą w całym regionie Zatoki Perskiej na czele banku.
 
Trzydzieści dwu-letnia Manal al-Sharif dotarła  do numeru 60 na liście i jest znana jako światowej sławy specjalista technologii informatycznych. Jednak ona jest bardziej popularna w jej kampanii w walce o prawa kobiet do prowadzenia pojazdów w Arabii Saudyjskiej.


Heba Jamal jest prezenterka telewizyjna w MBC i projektantka mody, ale jest bardziej znana z roli współgospodarza w wystawie kobiecej rozmowy w języku arabskim, Kalam Nawaem, która obejmuje szeroki zakres tematów.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...