Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

niedziela, 3 lipca 2011

RamadanOficjalnie ustalono ,ze miesiac Ramadam zacznie sie w poniedzialek  1 sierpnia.
Bedzie on bardziej  goracy w porownaniu do ostatniego Ramadanu.

Co to jest Ramadan?
Ramadan jest to post ktory trwa caly miesiac.Post zaczyna się od wschodu do zachodu słońca.
Post jest jednym z pięciu filarów islamu, które wszyscy muzułmanie są zobowiązani do przestrzegania.
Post jest o wiele więcej niż odmawjanie sobie jedzenia i napojów. Jest to czas duchowej refleksji i modlitwy. W tym miesiącu muzułmanie musza myśleć o innych, którzy mieli mniej szczęścia niż oni sami, tych z całego świata, którzy mają ogromne trudności nawet w poszukiwaniu żywności lub w ubóstwie.
 Modlitwa jest ważna w okresie ramadanu i jest stosowana do ukierunkowania muzułmanów przekonań duchowych wobec ich Boga i modlić się w podziękowaniu  za wszystkich,na całym świecie, którzy mieli mniej szczęścia.

Wytyczne dotyczące postu w czasie świętego miesiąca Ramadan:

-Brak jedzenia i picia od wschodu do zachodu słońca -Brak gumy do żucia -Zakaz palenia (lub innego rodzaju narkotyków lub alkoholu, który nie jest dozwolony jakikolwiek sposób w islamie) -Brak kontaktów seksualnych -Nie jest wymagana dla kobiet w okresie miesiączki -Nie wymaga się od osób chorych psychicznie lub osób fizycznych złego stanu zdrowia -Nie uczestniczymy w działaniach, które są uważane za haram

Pomocną radą  w czasie świętego miesiąca Ramadan:
-Wskazane jest, aby pić dużo wody przed rozpoczęciem głodówki -Staraj się unikać intensywnych ćwiczeń . Ćwiczenia wykonywac  wieczorem .

-Unikaj żywności słonych lub suchych, które mogłyby spowodować, ze bedziesz bardzo spragniony później w ciągu dnia -Unikać bezpośredniego światła słonecznego

Po zakończeniu Ramadanu Eid ul Fitr jest obchodzony.  Jest obchodzony  inaczej na całym świecie, ale ogólne odczucia są na rodzinie . Zazwyczaj rodziny zbieraja sie  w domu starszego członka rodziny i rozdaja pieniadze dla swoich dzieci i bliskich. Swieto obchodzi sie trzy dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...