Na tej stronie sa publikowane zdjecia i artykuly mojego autorstwa.Prosze o niepublikowaniebez mojej zgody.Wszystkie prawa zastrzezone.

poniedziałek, 11 lipca 2011

Lato w Arabii


No , cóż kto został w KSA latem musi znosić ten klimat.Jest tu gorąco a nawet bardziej niż upalnie-ponad 50 stopni w dzień a nocą45 stopni troche mniej.Jest tak gorąca że zamiast zimnej wody z kranu leje się wrzątek.
Nikt w taki upał nie wychodzi z domu.Wszyscy siedzą i chłodza się w domu ochładzaczami powietrza.W każdym pokoju mamy ochładzacze powietrza,które pracują 24 godziny na dobę.Spokojnie można przyzwyczaić sie do ich głosu.To coś normalnego.
Więc jak sobie radzimy latem.Życie zaczyna się tu nocą.Po godzinie 21.30,czyli po ostatniej modlitwie wszyscy wtedy wychodza z domu,kto na zakupy ,kto do parku a kto w gośći.Ci ktorzy mieszkaja nad morzem maja prawdziwy raj.Noca jest cudownie posiedziec na brzegu morza,a zwlaszcza w taki upal.
Są tu parki dla całych rodzin no i oczywiście tylko dla kobiet.Parki dla kobiet są zamknięte .Przy wejściu kobiety są sprawdzane czy nie mają kamer ,a komórki są zabierane i oddawane przy wyjściu.Jest tu wszystko,plac zabaw dla dieci ,klub sportowy, salony pieknosci,basen-tylko dla kobiet.Kobiety tu zdejmują abaje ,każda w nowej sukni,wystrojona  ,wymalowana.Taki mały show .Dlatego zabrania się fotografowania.
A miejca tylko dla męźczyzn to kluby sportowe i małe kawiarenki gdzie odpoczywaja od kobiet.
Zabawa trwa do rana.
I tak każdego dnia.

1 komentarz:

  1. To raczej kobietą należy się odpoczynek od mężczyzn:-)
    Paula

    OdpowiedzUsuń

komentarze

zobacz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...